factorybeauty

5 sposobów na piękne włosy

1. Regularne szczotkowanie

Najlepsza jest szczotka z naturalnym włosiem - można ją kupić za ok. 15 zł. Idealnie wymasuje skórę głowy, rozczesze włosy, nada im połysku. Pamiętajcie, żeby szczotkować suche włosy, ponieważ mokre są bardziej podatne na uszkodzenia.

Znalezione obrazy dla zapytania szczotka z naturalnegowłosia

2. Zielona glinka

Kiedy zauważę, że coś niedobrego dzieje się z moimi włosami, że wypadają, stosuję miksturę na bazie zielonej glinki. Kupuję sypką glinkę, do której dodaję letnią wodę. Po umyciu włosów emulsję delikatnie wcieram w skórę i włosy na całej długości. Głowę owijam folią i ręcznikiem. Po 30 minutach spłukuję glinkę - po 6 tygodniach efekty powinny być zauważalne - zabieg wykonuję raz w tygodniu.

Znalezione obrazy dla zapytania zielona glinka

3. Miód

Podgrzewam 125 ml mleka - potem rozpuszczam w nim łyżeczkę miodu. Nakładam na wilgotne włosy. Po 20 minutach spłukuję wodą. To niezawodny sposób na łamliwe i rozdwajające się końcówki.

Znalezione obrazy dla zapytania miód

4. Olejki

Zazwyczaj wybieram kokosowy olej - możecie użyć też lnianego, czy oliwy z oliwek. Nacieram kosmyki 2-4 łyżkami. Owijam głowę i pozostawiam tak na godzinę. Potem dokładnie zmywam - przez 2 miesiące wykonuję zabieg 2 razy w tygodniu, potem raz w miesiącu. Pamiętajcie, że zbyt częste olejowanie włosów może mieć odmienny skutek.

Znalezione obrazy dla zapytania olej kokosowy

5. Płukanka

W przypadku matowych i splątanych włosów polecam przyrządzić płukankę z 2 łyżek octu jabłkowego i litra letniej, przegotowanej wody. Spłucz nią włosy. Nie należy stosować jej częściej niż raz w tygodniu.